Pembe Estetik
  • Blog
  • by Ezgi Dental Estetik Center
  • Haziran 15, 2022
  • 56
  • 0

GÜLÜMSEME ESNASINDA DİŞ ETLERİMİZ NE KADAR GÖZÜKMELİDİR?

Gülümsediğimiz zaman elbette diş etlerimiz gözükecek fakat bu gülümsememizi bozmayacak şekilde estetik ve sağlıklı bir görünüm olmalıdır.

SAĞLIKLI DİŞ ETİ GÖRÜNÜMÜ NASILDIR?

Sağlıklı bir diş eti görünümü; kanamasız pembe üst yüzeyi, portakal kabuğu görünümünde olması gerekir.

Diş etlerinin kabarık, kızarık, şiş ve kanamalı görünümü, gülümseme esnasında sağlıksız bir görünümü gözler önüne serer ve önce düzeltilmesi gereken diş eti sağlığının yerine konulmalıdır.

Dişlerin üzerinde diş taşları var ise bu taşlar diş eti enfeksiyonuna neden olmuş ise bu sefer kabarık diş etinin altında siyah siyah kirli bir görünüme sahip olur.

Gülümseme esnasında diş etlerinin görünmesi kişide genç bir görünüm oluşturur aynı zamanda “ASLA DİŞLERİM BİRBİRİNE EŞİT VE DÜMDÜZ OLMASIN” diyen hastalarımızda diş etlerinin eşit ve dengeli olması gülümsemeyi bütünler. Bu anlamda diş etlerinin görünümünde estetik diş hekimliği açısından çok önemlidir.

Dişlerin yapısı ve görünümü göre ana kısımda yer alan diş eti dudak diş bütünleşmesinde diş aralarında dudak görünümünde bir parçası olur.

 

PEMBE ESTETİK NEDİR?

Diş etlerinin gülümser iken gözükmesi estetik anlamda sıkıntı değildir. Ne zamanki diş etlerinin fazla ya da asimetrik görünümü var ise o zaman “PEMBE ESTETİK” ten söz etmek gerekir. Pembe estetik aynı zamanda diş eti çekilmesi olan bireylerde, diş etinin tekrar olması gereken konuma getirilmesidir yani diş etinin ekleme yapılarak tamamlanması işlemidir aynı zamanda bu tamamlama işlemi damakta mevcut çok kolay tamamlama sağlanabilecek alanın, dokunun çekilmiş alana transferidir. Bu transfer esnasında damaktan alınan doku kısa zamanda tekrar yerine konulabilir.

PEMBE ESTETİK ACILI BİR İŞLEM MİDİR?

Gerek diş eti dokusu eklemek gerekirse diş eti kesme işleminde yapılan lokal anestezi işlemin ağrısız sızısız olmasını sağlar. Böylece işlem esnasında hastalar oldukça konforlu bir tedavi alırlar.

Tedavi esnasında hastalarımızın ağrısı olmaması ve yara iyileşmelerinin gerçekleşmesine katkı sağlayacak ağrı kesici ve antibiyotikler önerilebilir. Ayrıca ozon terapi ve yara iyileştirici özelliğe sahip prepatlar yara iyileşmesine katkıda bulunur.

PEMBE ESTETİK UYGULAMASINDAN SONRA NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Bu işlem sonrasında hastamızın özellikle kullanması gereken ilaç ve gargaraları eksiksiz kullanması gerekir ayrıca damakta parça alındığı o bölgeyi koruması için plak verilmelidir.

Plağın düzgün kullanıldığı durumda herhangi bir problem yaşanmaz çünkü dil o bölgeye gidecek herhangi bir tahribat yapmaz. Plaksız yara iyileşmesi ağrılı olabilir. Dil o bölgede sürekli hareket ederek bölgeyi tahriş edebilir.

PLAKSIZ ESTETİK UYGULAMASININ FİYATI NEDİR?

Bu tip uygulamalar tüm genel ağız ve diş sağlığı uygulamaları ile benzer uygulamalar olsa da burada teknisyen maliyetleri gibi yüksek ödemeler gerekmediğinden maliyet olarak daha uygun fiyatlı tedavilerdir. Sağladığı estetik avantaja rağmen uygulama sürecinin kısalığı, randevu azlığı da tedavinin seyrini kısaltırken bu da bir maliyet karşılığıdır.

Yorum Ekleyin

Mail adresiniz kimse ile paylaşılmayacaktır

Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?