mock-up
  • 1
  • 1

Mock-Up Nedir?

Mock-up dediğimiz uygulama bu iş için özel olarak üretilmiş kompozite malzemelerin diş yüzeyine, dişe herhangi bir yapıştırma işlemi yapılmadan geçici olarak yapıştırılması ve şekillendirilmesi işlemidir. Direkt mock up uygulaması yaklaşık 10-15 dakika sürer. Bu bir ön provadır. Mock up sonrası hastadan tekrar fotoğraf alınır. Böylece hekim bu çalışma üzerinden tedaviye ilişkin tüm detayları somut bir şekilde açıklayabilme şansı yakalar. Görsel; teşhis ve tedavi sınırlarına dair ciddi katkı sağlar.

Mock-Up Hasta ve Hekim Arasında Somut Bir İletişim Yoludur. 
Hastalar yeni gülümsemelerini hayal etmelerine gerek kalmadan, kendi yüzlerinde bütünsel ve direkt olarak görürler. Tedaviye ilişkin daha çok fikir edinirler hatta beklentilerini mock up uygulaması üzerinden daha kolay tarif edebilirler. Dolayısıyla mock up üzerinde değişiklik yapılabilir. Dişlerin rengi formu pozisyonu yüzdeki diğer öğelerle ilişkisi tedavi başlamadan belli olur. Böylece; tedavi başındaki nasıl bir diş yapılacağı kaygısı ve tedavi sonunda yaşanabilecek hayal kırıklığı tamamen ortadan kalkmış olur. Kısacası mock up hasta ve hekim arasındaki somut bir iletişim yoludur.

Hastalarımız bu mock up görüntüsünü kendi telefonlarından da çekebilir.. Dostları ve yakınlarının fikirlerini alabilirler. Kişi ve mizaç yapılarının karar almada farklılıkları olduğu için karar alma sürecide kişiye özeldir. Estetik bir gülüş tasarımında amaç kişinin mutluluğu ise karar verme aşamasında mutlaka bazı detaylardan hastalarımızın tam emin olmasını sağlar. Belki kişinin ihtiyacı sadece diş beyazlatmadır ve “ Hollywood Gülüşü “onun beklentisine uygun değildir. Bu nedenle MOCK UP ve mock ile geçireceği zaman önemlidir.

Site içeriğinde bulunan bilgiler web sitemizi ziyaret edenleri bilgilendirmek içindir. Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı konması yerine geçmez.

1 Yorum

  1. Burcu aykutluğ
    Nisan 13, 2022 at 4:00 pm

    Merhabalar…dental estetik ge yıllar önce gitmiştim…muayene ilgi o zamanda süperdi…dişlerimle ilgili yaptırmak istediklerim var tek gideceğim adres Ankarada dental estetik center olacaktır.hoscakalin

Yorum Ekleyin

Mail adresiniz kimse ile paylaşılmayacaktır

Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button+90 312 419 43 56