Kesimsiz Diş Uygulamaları

Biz diş hekimlerinin amacı her zaman doğayı taklit etmek olmalıdır. Bu nedenle yaptığımız gülüş tasarımlarımızda 3 temel  tasarım prensibini görmek ve uygulamak zorundayız.  Nedir bu tasarım prensipleri?

  1. Fonksiyon
  2. Estetik
  3. Dayanıklılık

Bu 3 temel tasarım prensibinin birinin eksikliği tasarımın değerini düşürür. Estetik talebi ise %60'ı oluşturur. Yani hastaların bir diş yapımında beklentileri  %60 estetik. Hastalarımızın %60 beklentisi Estetik olsa da biz onlara fonksiyon ve dayanıklılığı sunmak durumundayız. Bu nedenle gelişen teknoloji ve tedavi yöntemlerinin diğer tıp dallarında olduğu gibi MİNİMAL İNVAZİV yaklaşımlara yönelmiş durumdayız. Nasıl daha önceden bir mide ameliyatı için karın baştan aşağı açılırken günümüzde robotik cerrahi yöntemleri ile sadece 3-4 minik delik ile bu ameliyat gerçekleştirilebiliyorsa Diş hekimliğinde de %60 talep edilen istek yani estetik beklenti KESİMSİZ yöntemlerle karşılanabiliyor. Kesimsiz yöntemlerde dişin ön yüzeyinde yapıştırma sistemleri ile minimal invazive yaklaşımlarla diş mine dokusu ve etrafının dişetini daha uzun süre canlı ve sağlıklı tutmamızı amaç ediniyor. Böylece dişlerin estetiği sağlanırken fonksiyon ve dayanıklılık amacına da ulaşmış oluyor. 

Yaptığımız restorasyonlar , estetik uygulamalarda geri dönüşüm yada yenileme isteklerine cevap veren MİNİMAL İNVAZİVE yaklaşımlar Estetik gibi kullanıcının algısına hitap eden tasarımlarda geri dönüşü mümkün kılıyor.

Dünya her an bir değişimin içerisinde artık bir diş tedavisinin sonuçları hem hekim hem de hasta için sürprizlerle dolu  değil. Bu nedenle bu tekniklerle yapılan dişlerin nasıl olacağı nasıl bir görünüme kavuşacağı da bilgisayar teknolojisiyle kişi anlatılıp yapılabilir.

Sosyal Medyada Paylaş

Bunlar da İlginizi Çekebilir