inlay-verlay-endokron
  • 932
  • 0

Dişlerdeki aşınma miktarına göre kompozit ile dişte eğer çürük ya da çatlak var ise bunların da onarılması ile dişler orijinal boyutuna getirilir.
İNLAY ONLEY VENLAY Aşınan miktarın daha sert bir materyal ile yerine konulması gerektiğinde dişten alınan ölçü ile porselen lamina tarzında dişi kapatan restorasyonlar yapılır.
VENLAY Ler üst ve alt dişlerin çiğneyici kısımlarında özel olarak tasarlanmış porselen restorasyonlardır. Dişleri delmeye gerek kalmadan sağlıklı mine üzerine yapıştırılır. Restorasyonun amacı porselen veneer tarzında hazırlanmış VENLAY lerin dişin üzerine yerleştirilerek hastadaki diş yaşlanmasını tersi yönde düzelmesinin sağlanmasıdır.
Dişlerin aşırı derecede aşındı durumlarda hem arka taraftaki dişlerde hem de ön dişlerde VENLAY ve PORSELEN LAMİNA uygulamaları beraber yapılır.

👉🏽 Site içeriğinde bulunan bilgiler web sitemizi ziyaret edenleri bilgilendirmek içindir. Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı konması yerine geçmez.

Yorum Ekleyin

Mail adresiniz kimse ile paylaşılmayacaktır

Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button+90 312 419 43 56