İmplant tek diş eksikliğinde kullanıldığı gibi birden fazla diş eksikliğinde de kullanılır.

Tek Diş Eksikliği

Diş kaybının hemen akabinde implant uygulanabilir. Özellikle ön dişlerin kaybının hemen ardından uygulanması estetik anlamda hem diş etinin korunması hem de kemik dokuda herhangi bir çökmenin olmaması açısından önemlidir.

Birden Fazla Diş Eksikliğinde

Tek taraflı tüm azıların kaybında hastaların genellikle hareketli protez kullanmaları gerekmektedir. Bu nedenle implantlar, hastalarımıza tekrar sabit protez kullanma şansı tanır.

Kemik kaybının çok olduğu çenelerde önceden çene kemiğine müdahale edip kemik ekleme işlemi yapılabilir. Üst çenede sinüsün aşağıya sarktığında sinud lifting yapılır. Bu işlemler implantların yerleştiği seansta yapıldığı gibi kemik yerleştirilmesinin ardından 2-3 ay beklemek de gerekebilir. Bu beklemenin ardından implantlar çene kemiğine yerleştirilir.

Tam Dişsizlik

Dişlerin tamamen kaybedildiğinde özellikle alt çenede zamanla kemikte kayıp olur. Dişler çene kemiğini besleyen organlardır. Dişler çekilince hem çene kemiği desteğini yitirir hem de çiğneme esnasında dişlerin çene kemiğine yaptıkları basınç adeta bir masaj etkisiyle kemiklerde kan dolaşımını arttırır.

Sosyal Medyada Paylaş

Bunlar da İlginizi Çekebilir