dis-hekimi-guzin-kirsaclioglu

Diş Hekimi

Dt. Güzin Kırsaçlıoğlu 1970 yılında, Ankara’da doğmuştur. 1992 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olmuştur. İlk kliniğini 1993 yılında açmıştır. Bugün ekibinde bulunan 9 diş hekimi, 5 diş hekimi asistanı, 1 hemşire ve idarecilerle birlikte 20’den fazla kişi bulunan, dünyaca tanınmış, multi-disiplener bir doktordur. Yükseklisans derecesini New York Üniversitesi Diş Hekimliği Okulu, Estetik Diş Hekimliği Bölümü’nden almıştır. Yüksek lisans tezi “Yapıştırıcı Maddeler” üzerinedir.

Dt. Güzin Kırsaçlıoğlu, meslek hayatında edindiği tecrübeler sonucu asistanların diş kliniklerinde ne kadar önemli ve destekleyici olduklarını görmüştür. Yurtdışında çok sayıda önemli kliniği ziyaret etmiş ve 2012-2013 yılları arasında birçok önemli diş hekimi asistanlığı eğitim programı düzenlemiştir. Çok sayıda diş hekimi asistanı bu programlardan yararlanmıştır.

Üyesi olduğu uluslararası dernek ve kuruluşlar şöyledir: American Dental Association (ADA), European Academy of Esthetic Dentistry (EAED), European Association for Osseointegration (EAO) and American Academy of Cosmetic Dentistry (AACD)

Güzin Kırsaçlıoğlu’nun lisans üstü eğitimi sadece diş hekimliğiyle sınırlı değildir. Aynı zamanda “PAUL MEYER” liderlik ve yönetim, NLP, yaşam koçluğu, iletişim ve işletme eğitimleri almıştır. Bu eğitimler ve 25 yıllık tecrübenin sonucu olarak; klinik yönetimi ve doktor-hasta ilişkisi alanlarında diş hekimleri ve diş hekimi asistanları yetiştirmektedir. Tıbbi Eğitim Enstitüsü ile birlikte asistanlık eğitimleri vermiştir.

Aktif olarak sivil toplum örgütleriyle çalışmakta ve sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktadır. Kagider, Kaisder ve Genç Girişim Yönetişim Derneği aktif üyesidir.

Diş hekimliği ve iletişim alanlarında, birçok dergi ve gazetede makaleleri yayınlanmıştır, ayrıca TV programlarında da yer almıştır.

Köy okullarındaki çocuklara gönüllü olarak ağız ve diş sağlığı eğitimleri vermektedir. Çocuklarla olan çalışmaları çoğunlukla önleyici diş ve ağız bakımı üzerinedir.

Sosyal Medyada Paylaş

Bunlar da İlginizi Çekebilir