Diş beyazlatma; herhangi bir nedenle renk deformasyonu yaşamış, günlük bakım uygulamalarının fayda sağlamadığı dişlerde ihtiyaç duyulan bir işlemdir. Günümüzde pek çok kişi dişlerin renginden mutlu değildir ve gerek evde gerekse de kliniklerde diş beyazlatma uygulamalarına başvurmaktadır.

Dişlerin rengi; fazla çay ve kahve tüketimi, sigara tüketimi, çeşitli ilaçların uzun süre kullanımı gibi nedenlerin yanı sıra aynı zamanda aşırı asitli içecek tüketiminin neden olduğu deformasyonlar sonucunda da değişebilmektedir. Sararma ya da lekelenme şeklinde gelişen diş rengi deformasyonu estetik problemlere neden olmaktadır.

Diş Beyazlatma Çeşitleri Nelerdir?

Diş beyazlatma çeşitleri aşağıdaki şekilde sıralanabilmektedir;

  • Klinik ortamda biyolojik diş beyazlatma
  • Klinik ya da ev ortamında kombine diş beyazlatma
  • Tek diş beyazlatma
  • Ev tipi diş beyazlatma
  • Ofis tipi diş beyazlatma

Hangi yöntemin uygulanması gerektiği ayrıntılı bir muayene sonucunda karar verilmekte, diş rengindeki değişime hangi faktörlerin neden olduğu değerlendirilerek en uygun yönteme karar verilmelidir.

Lazerle Diş Beyazlatma Nedir?

Lazerle diş beyazlatma, günümüzde pek çok tedavide uygulanan ve güvenilir bir yöntem olan lazer teknolojisinin kullanılarak uygulandığı bir yöntemdir. Lazerle diş beyazlatma öncesinde hasta ayrıntılı bir şekilde muayene edilmekte ve diş taşları temizlenmektedir. Aynı zamanda uygulama sonrasında yaklaşık 24 saat boyunca çay, kahve ve sigara tüketilmemelidir.

Lazerle diş beyazlatmanın etkileri kullanılan cihaza göre farklılık gösterebilmektedir. Aynı zamanda hastanın dişlerinde renk deformasyonunun düzeyi de tedavinin başarısı açısından oldukça önemlidir.

Diş Beyazlatma Zararlı mıdır?

Diş beyazlatma uygulamasının faydaları ve zararları konusunda pek çok düşünce bulunmaktadır. Özellikle diş beyazlatmanın dişlere zarar verdiği yönünde genel bir kanı bulunmaktadır. Ancak hem estetik açıdan hem de fonksiyonel açıdan diş beyazlatma uygulamasının zararlı olduğu kanıtlanmamıştır. Aksine uygulama öncesinde temizleme işleminin yapılması ve genel muayenenin uygulanması oldukça faydalıdır.

Diş beyazlatma uygulamasının 18 yaşından küçüklere uygulanmaması önerilmekle birlikte gebelik döneminde de uygulanmaması gerekmektedir.

Ankara Diş Beyazlatma Merkezleri Neresidir?

Ankara diş beyazlatma merkezleri genellikle estetik diş hekimliği alanında uzmanlaşmış hekimlerden oluşmaktadır. Ayrıntılı bilgi için, 0 530 667 48 93 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Ankara Diş Beyazlatma Fiyatları

Ankara diş beyazlatma fiyatları; uygulanacak yönteme ve kullanılacak cihaza göre farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle öncelikle muayene olunmalı ve hangi yöntemin uygulanması gerektiğine karar verilmelidir.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Bunlar da İlginizi Çekebilir