block greft
  • 1
  • 0

Kemik Doku Neden Önemlidir?

Dişlerimiz ağzımıza sürdüğü andan itibaren hiç mola vermeden kullandığımız tek organ çeşidimizdir. Bu organın düzenli bakımını ve kontrollerini yaptırmazsak kaybı kaçınılmaz olur. Kaybedilecek duruma gelmiş bir dişin çevre dokularında da sıklıkla kayıplar oluşmaktadır. Kaybedilen doku, kemik dokusudur. Kemik dokusunun kaybı; kist ve tümörler, iltihabi rahatsızlıklar, travma ve diş kayıpları sebebiyle bazen ciddi boyutlara ulaşmaktadır. Kaybedilen kemiğin yeniden oluşturulması; estetik problemler, yüzde asimetri oluşması, çiğneme fonksiyonunun yapılamaması açısından çok önemli ve hassasiyet isteyen bir durumdur.

Block Greft Uygulaması Nasıl Yapılır?

Alınan filmler sonucunda yapılacak işlem boyutuna ve kullanılacak malzemeye karar verilebilir. İşlem yapılacak hastanın genel sağlık durumu, kullandığı ilaçlar açısından bir problem yoksa cerrahi sırasında kullanılacak kemiğin hastanın kendi kemiği olması tedavinin başarısını ön görmek adına daha kıymetlidir. Bu kemik, hastanın ağız içerisindeki verici alandan alınarak özel teknik ve yardımcı ekipmanlar ile alıcı alana yerleştirilir. Cerrahi sonrası 6-8 ay kadar kemik iyileşmesinin gerçekleşmesi beklenir. Bu aşamadan sonra kemik implant ya da protez yapımı için hazır durumdadır.

👉🏽 Site içeriğinde bulunan bilgiler web sitemizi ziyaret edenleri bilgilendirmek içindir. Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı konması yerine geçmez.

Yorum Ekleyin

Mail adresiniz kimse ile paylaşılmayacaktır

Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button+90 312 419 43 56