Ankara diş implantı ve diş estetiği alanında pek çok çalışmanın başarılı bir şekilde sürdürüldüğü bir sağlık merkezi haline gelmiştir. Diş implantı özellikle eksik dişlerin tamamlanmasında günümüzde altın standart durumundadır. Bu yazımızda diş implantı uygulama aşamalarından ve kullanım şartlarından bahsedeceğiz.

İmplant Nedir?

İmplant; eksik dişlerin estetik bir şekilde tamamlanması amacı ile uygulanan bir tedavi yöntemidir. Eksik dişler (özellikle ön dişlerde) estetik açıdan olumsuzluklara, sağlık açısından ise diş eti problemlerine ve komşu dişlerde şekil bozukluklarına neden olabilmektedir. Bu nedenle diş dizilimini eksiksiz bir şekilde olması gerekmektedir. Diş implantı; çene kemiğine uygulanan bir yapay diş kökünden ve kök üzerine yerleştirilen yapay dişten oluşmaktadır.

Diş implantı uygulamasında; uygulama öncesi muayene ve değerlendirme, uygulama aşaması ve kullanılacak materyallerin kalitesi oldukça önemlidir. Bu nedenle tedavinin kimlere uygulanması gerektiğine karar vermek büyük rol oynamaktadır.

Diş İmplantı Tedavisi Nedir? Kimlere Uygulanır?

Diş implantı tedavisi, ağız içerisinde tek ya da çoklu diş eksikliği bulunması durumunda çene kemiğine uygulanan yapay diş kökü (vida) ve üzerine yerleştirilen sabit ya da hareketli protez dişlerden oluşmaktadır. Günümüzde tasarlanan implantlar genellikle titanyum maddesinden oluşmaktadır. Titanyum, insan biyolojisi ile uyumludur ve herhangi bir alerjik reaksiyona neden olmamaktadır.

Diş implantında hasta seçimi, tedavinin başarısı açısından çok önemlidir. İmplantın yerleştirilebileceği kalınlıkta ve yükseklikte çene kemiği bulunan her hastaya uygulanabilen söz konusu tedavi, diş eti hastalıkları, enfeksiyon gibi problemlerin bulunması durumunda öncelikle bu problemlerin tedavi edilmesi sonrasında uygulanabilmektedir. Aynı zamanda kontrol altına alınamayan kronik kalp hastalıkları ya da diyabet problemi bulunması durumunda uygulanması riskli olabilmektedir.

Hamileler, bağışıklık sistemi hastalıkları, kemik gelişimi tamamlanmamış gençlerde ve çene kemiği çevresinde radyoterapi uygulanmış kişilerde uygulanması da birtakım riskler barındırabilmektedir.

Ankara Diş İmplantı Fiyatları

Ankara diş implantı fiyatlarında belirleyici etmenler; kaç implant uygulanacağı, implant ve protez dişlerin markası ve uygulama öncesinde herhangi bir tedavi uygulanıp uygulanmayacağı olarak sıralanabilmektedir. Diş implantı; kullanıma ve kişinin genel sağlık durumuna göre 20 – 30 yıl kullanılabilmektedir. Hem estetik açıdan hem de fonksiyonel açıdan oldukça avantajlı bir tedavi yöntemi olan diş implantı tedavisini günümüzde pek çok kişi tercih etmektedir.

Ankara Diş İmplantı Merkezleri

Ankara diş implantı merkezleri hakkında detaylı bilgi için: 0 530 667 48 93 numaraları telefonu arayabilirsiniz. Diş implantı merkezi seçiminde; hijyen şartlarının tamamlanmış olmasına dikkat edilmesinin yanı sıra tedavi sonrasında da destek sunabilecek bir merkez seçilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Bunlar da İlginizi Çekebilir